Huawei чи Solis? Огляд лідерів ринку інверторів

Інвертор, як і сонячні панелі, неодмінний компонент будь якої сонячної електростанції. Тому вибрати інвертор, який максимально ефективно підходитиме під ваші цілі, надзвичайно важливо.

В даній статті ми розглянемо роботу таких інверторів як Solis 30K 5G та Huawei SUN2000 33KTL-A, які вважаються кращими на ринку України. Оцінювати ефективність і апаратно-функціональні можливості будемо за кількома параметрами, такими, як: MPPT трекери (діапазон MPPT напруги, струм на стрінг), система моніторингу, система захисту, ККД пристрою, габарити, охолодження, гарантійний період та вартість.

MPPT трекери

Основна, і мабуть, ключова перевага моделі інвертора SUN2000 33KTL-A над Solis 30K 5G – це кількість MPPT трекерів. У Huawei їх 4, а у Solis всього 3. Це означає, що у випадку підключення фотомодулів до інвертора Huawei, їх можна розмістити одразу в 4 різних площинах. Це важливо тоді, коли ви стикаєтеся з обмеженою площею під монтування, або вирішили монтувати фотомодулів на даху одразу на 4 скатах. У випадку Solis, монтаж можна здійснити тільки в 3 площинах.

Але перевага Solis у тому, що ця модель має вищий поріг по амперажу – 26 А, тоді як для Huawei це значення рівне 22 А. Тобто, для одного стрінгу Solis 30K 5G максимальний вхідний струм становитиме 13 А, а для Huawei SUN2000 33KTL-A – 11 А. Тож панелі потужністю понад 500 Вт краще підходять до перетворювача Solis.

Система моніторингу

Якщо розглядати ці інвертори в плані зручності користування та моніторингу роботи, тут перевагу віддаємо Solis. По-перше, він повноцінно підтримує Wi-Fi модуль (опція з використанням спеціального донгла). Для моніторингу роботи станції інвертора Huawei, потрібно придбати додатковий SMART Logger, вартість якого є вищою. Інтерфейс менеджмент-систем для обидвох інверторів є зручним в користуванні. Обидва інвертори підтримують RS485  інтерфейс. 

Габарити

Solis 30K 5G є дещо компактнішим інвертором в порівнянні зі своїм конкурентом, Huawei SUN2000 33KTL-A. Легший на 15 кг (45 кг проти 60 у Huawei), є меншим по довжині на 28 см (647 мм проти 930 мм). Тож інсталятором буде дещо легше здійснити процес установки саме Solis. Обидва інвертори призначенні для настінного встановлення, фіксуються з допомогою кронштейну.

Система захисту

Тут перевагу віддаємо інверторам Huawei, адже він на ринку України зарекомендував себе з найкращої сторони в плані захисту. Витримує значні перевантаження, перекоси по фазах та короткі замикання. Містить ОПН як і по AC, так і по DC стороні. Інвертор моніторить роботу кожного PV стрінгу. Фактично, таку ж систему захисту має і Solis, але до цього додається ще й захист інвертора від дуги по DC.  Проте на ринку України дана модель Solis з’явилася нещодавно, тому порівнювати ці два перетворювачі дещо недоцільно. На глобальному ринку, інвертори Huawei відрізняються найнижчим процентом браку – біля 2-3 інверторів на 1000. Але найбільшою перевагою є та, що Huawei при гарантійній поломці свого інвертора, замінює його на новий абсолютно безкоштовно.

ККД

Показники коефіцієнту корисної дії даних інверторів однакові, тож немає змісту порівнювати ефективність перетворення постійного струму в змінний на SUN2000-33KTL-A та Solis 5G 30K.

Потужність сонячного масиву.

Обидві модулі інверторів здатні витримувати значні перевантаження по потужності, але в обидвох модулях є свої нюанси. Максимальна напруга на MPPT для обох інверторів однакова, вона складає до 1100 В. Але ці інвертори дещо різняться по показниках струму на MPPT трекер. До прикладу, для Huawei SUN2000-33KTL-A недоліком є те, що максимальний струм на MPPT становить до 22 А, або ж 11 А на стрінг (30 А коротке замикання). Тобто, при монтуванні панелей високих потужностей (біля 500 Вт і вище), струм яких може перевищувати 11 А, інвертор його обрізатиме, і на кожному з MPPT трекерів втрати по потенціалу генерації складатимуть до 500 Вт. Для  Huawei ми рекомендуємо підключати від 10 до 17 панелей на стрінг потужностями від 500 Вт.

Для Solis 30K 5G максимальний струм на кожен MPPT складатиме 26А, тож він з легкістю суміщається з фотомодулями з потужністю понад 500 Вт. Але наявність всього 3 MPPT трекерів дещо обмежує можливості інвертора в підключенні потужних установок. Як висновок, теоретично до Huawei можливо підключити біля 128 панелей потужністю у 500 Вт, а для Solis – біля 114 сонячних батарей.

Які є альтернативи?

Бувають випадки, коли ми рекомендуємо використовувати інші інвертори. До прикладу,  ви монтуєте панелі на даху, і комин чи дерева дещо їх затіняють. Щоб мінімізувати втрати в генерації, використовуються спеціальні мережеві інвертори з оптимізаторами, які по своєму функціоналу виконують роль MPPT трекерів. Тому одна затінена панель не вплине на роботу інших, як у випадку станцій, побудованих на стандартних мережевих інверторах з вбудованим MPPT трекером.  Наразі, найкращими інверторами, які працюють з оптимізаторами, є Solar Edge. На ринку України вони більше 10 років, а процент браку таких інверторів є мінімальним. Найпопулярнішими моделями є SolarEdge SE30K та SolarEdge SE27.6K.

Невдовзі на ринку з’явиться ще одне рішення. І знову ж таки, це буде інвертор Huawei, з модельного ряду M3. Повна назва цього перетворювача - Huawei SUN2000-30KTL-M3. Це буде найсучасніше рішення в галузі фотовольтаїки. Інвертор працюватиме як і в стандартному варіанті з MPPT трекером, так і з оптимізаторами. Більше про інвертор можна прочитати тут.

Висновок

Отож, однозначну перевагу якомусь конкретному інвертору віддати важко, адже обидві моделі вважають одними з найвдаліших на ринку. Вам потрібно врахувати спеціальні технічні особливості вашої станції, і тоді обирати інвертор. Але все ж таки, зважаючи на більш ніж 5 річну співпрацю з компанією Huawei, саме їхнім інверторам ми зарахуємо додатковий бал, і порекомендуємо кінцевому споживачу. А для всіх, хто дочитав дану статтю до кінця, чекає приємний сюрприз - спеціальна акційна ціна на дані інвертори ! Деталі уточняйте в менеджерів.