Сонячні електростанції для підприємств та бізнесу

ЯК ЕКОНОМИТИ ГРОШІ НА ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЇ ЗАВДЯКИ СОНЦЮ?

Чи стикалися ви з високими платіжками, які повинні сплачувати кожного місяця ? Мабуть так, якщо ви маєте власний магазин, офіс чи будь яке інше підприємство. Чи існує спосіб, який дозволить ВАМ обійти ці високі платіжки? Ми  відповідаємо - ТАК !

Ми пропонуємо Вам таке рішення, яке і підвищить економічну ефективність вашого бізнесу, так і виведе його на новий, якісний рівень. Це сонячна електростанція мережевого типу для власного споживання.


 ЧОМУ ВАРТО ЕКОНОМИТИ ?

Наразі вартість електроенергії для юридичних осіб складає 2.7 грн/кВт. Проте експерти в галузі енергетики прогнозують подальший ріст даної ціни. Пояснюється це поступовим скороченням атомної енергетики в енергетичному сегменті України. Тож надалі вартість кіловату енергії тільки ростиме, що певною мірою знижуватиме рентабельність бізнесу.


 ЯК ПРАЦЮЄ СОНЯЧНА ЕЛЕКТРОСТАНЦІЯ ПІД ВЛАСНЕ СПОЖИВАННЯ ?

По суті, принцип роботи сонячної електростанції під власне споживання є тим же, що й у станцій під зелений тариф. Станція складається з того ж обладнання - мережевого інвертора, сонячних панелей, системи захисту, системи кріплень та додаткової електрофурнітури.

Але для станцій під власне споживання обов’язково потрібно використовувати розумний лічильник, або ж смарт-метер. Він обмежуватиме надлишкову генерацію електроенергії від інвертора, і запобігатиме перетіканню в мережу.


 ЯК ПРАВИЛЬНО ВСТАНОВЛЮВАТИ СОНЯЧНУ СТАНЦІЮ ?

Найкраще сонячні станції для бізнесу розміщувати на даху великих комерційних споруд, оскільки ви раціонально використаєте простір і зекономите значні кошти. Монтувати сонячні панелі на наземній конструкції істотно затратніше. Але для максимальної ефективності станції під власне споживання, потрібно дотримуватися певних умов монтування та здійснити попередній розразхунок окупності та проектування станції:

Кут нахилу панелей. Для оптимальних показників генерації, нахил даху повинен бути в межах 20-40 градусів.

Орієнтування масиву. Краще монтувати сонячні панелі на південному скаті даху, оскільки саме на цій сторіні рівень інсоляції є максимальним.

Без затінень. Масив сонячних модулів не повинен затінятися, або ж затінення мають бути мінімальними.

▶ Попереднє проектування. 3D моделювання станції, врахування особливостей крівлі, визначення маршруту прокладки кабелів - це основні кроки, які протрібно виконати перед монтуванням сонячної електростанції.


 ЯК ШВИДКО ОКУПИТЬСЯ СОНЯЧНА ЕЛЕКТРОСТАНЦІЯ ДЛЯ БІЗНЕСУ ?

Розглянемо приклад станції потужністю в 30 кВт, яку було встановлено в м. Львів. Власник вирішив змонтувати дану систему, оскільки потреби підприємства в електроенергії становили до 300 - 400 кВт в день (9 МВт - 11 МВт в місяць). В грошовому еквіваленті це близько 1 тис. доларів в місяць. 

Враховуючи великі енергопотреби підприємства, фактично вся вироблена СЕС електроенергія скеровуватиметься на живлення об’єкту. Денний виробіток станції продемонстровано на рисунку нижче (6 липня, 2020 року).

Продуктивність 30 кВт-ної установки складає 35 МВт в рік. Якщо враховувати, що вартість електроенергії для юридичних осіб складає 2.7 грн/кВт, то річна економія складатиме 94 500 грн (3450 $). Підсумовуючи, визначимо, що період окупності станції становитиме 4-5 років. Більш потужні об’єкти з денним пріоритетом роботи демонструватимуть ще вищу економічну вигоду.


 ЧИ ВИГІДНО ВСТАНОВЛЮВАТИ СОНЯЧНУ ЕЛЕКТРОСТАНЦІЮ ДЛЯ ЕКОНОМІЇ ?

Звісно, що вигідно. Адже здіснивши установку системи сонячної електростанції, Ви оптимізовуєте бізнес та виводите його на новий, якісний рівень. Підсумовуємо переваги сонячної електростанції для власного споживання:

Швидка окупність. Термін повернення вашої інвестиції - від 4 до 7 років.

Сучасне рішення. Купивши сонячну електростанцію - Ви йдете в ногу з часом.

Екологічність. Користуючись сонячною енергією, Ви зменшуєте викиди CO2 в атмосферу.