Зелений тариф

Зменшіть витрати на комунальні платежі та отримайте додатковий дохід

до 6000 євро/рік!

Переваги Зеленого тарифу для домогосподарств:
 • Гарантований викуп електроенергії державою;
 • Альтернатива банківським депозитам;
 • Найвища відсоткова ставка в Європі - 0,163 євро*кВт ;
 • Швидка окупність (3-5 років);
 • Не потребує додаткового обслуговування і витрат.

Зелений тариф в Україні

Зелений тариф — це механізм, що стимулює використовувати поновлювані джерела енергії. Держава зобов'язана купувати у власників сонячних електростанцій надлишок виробленої енергії в 4-5 разів дорожче тарифів споживання. Таким чином, встановивши власну сонячну електростанцію, ви за 3-6 років повернете повністю вартість обладнання, а далі будете отримувати чистий дохід.

В Україні Зелений тариф був прийнятий в 2009 році і діє до 2030 р. Ознайомитись із Законом «Про альтернативні джерела енергії» можна тут.

0,164 євро за 1 кВт/год

Тариф на електроенергію для приватних сонячних електростанцій з

1.01.2020 року.
0,146 євро за 1 кВт/год

Тариф на електроенергію для приватних сонячних електростанцій з

1.01.2025 року.

Як підключити Зелений тариф

 • Консультація та
  технічне завдання

  Ви звертаєтесь до нас та отримуєте консультацію нашого фахівця, визначаєте технічне завдання.

 • Перевірка технічних
  умов будинку

  Переконайтесь, що на будинок підведена потужність (кВт) кратна потужності сонячної електростанції (СЕС).

 • Збільшення 
  потужності

  Щоб збільшити виділену потужність, потрібно звернутися в місцевий РЕМ, взявши з собою паспорт, ІПН, свідоцтво права власності на будинок та ситуаційний план в масштабі 1:2000

 • Вибір необхідного
  обладнання

  Ми допоможемо Вам обрати сонячні панелі, інвентор, автоматику та систему кріплень для встановлення СЕС.

 • Монтаж та запуск
  сонячної електростанції

  Здійснюємо будівництво сонячної електростанції згідно з технічним завданням замовника.

 • Оформлення «зеленого» тарифу

  Потрібно надати в місцевий РЕМ з документи: заяву про підключення СЕС до зеленого тарифу, однолінійну схему підключення, витяг права власності на будинок, паспорт, ІПН, банківські реквізити, технічну документацію на інвертор та панелі*, сертифікати на інвертор та панелі*.

 • Встановлення
  двонаправленого лічильника

  Працівник РЕМ виконує перевірку СЕС, надає рахунок на двох направлений лічильник, Ви оплачуєте його. Протягом 5 робочих днів після оплати, лічильник встановлюють, станція може працювати, заробляти Вам кошти.

 • Підписання договору
  купівлі-продажу електроенергії

  Після встановлення двох направленого лічильника, потрібно звернутися в місцевий енергозбут ( ПУП ), для заключення договору на продаж надлишкової електроенергії, це символічна процедура, зазвичай просто підписати договір, забрати свій екземпляр. Із собою потрібно мати паспорт і ІНН.

* Надається постачальником обладнання

Мережеві сонячні електростанції під Зелений тариф

Мережева сонячна електростанція Акційна на 30 кВт "під ключ" (наземний монтаж)

Безкоштовна доставка
690048 грн
$ 19168
Купити в 1 клік
-2%
Знижка

Мережева сонячна електростанція Light на 30 кВт "під ключ"

Безкоштовна доставка
616608 грн 631440 грн
$ 17128 $ 17540
Купити в 1 клік

Мережева сонячна електростанція "під ключ" Medium на 10 кВт

Безкоштовна доставка
276912 грн
$ 7692
Купити в 1 клік

Мережева сонячна електростанція Медіум на 20 кВт "під ключ"

Безкоштовна доставка
463608 грн
$ 12878
Купити в 1 клік
-2%
Знижка

Мережева сонячна електростанція Медіум-Плюс на 30 кВт "під ключ" (36 кВт сонячних панелей)

Безкоштовна доставка
757872 грн 776016 грн
$ 21052 $ 21556
Купити в 1 клік

Гібридна сонячна електростанція на 8 кВт

Безкоштовна доставка
369072 грн
$ 10252
Купити в 1 клік

Чому нам довіряють

 • Професійна
  консультація

  Здійснюємо будівництво сонячної електростанції згідно з технічним завданням замовника.

 • Допомога з оформенням
  Зеленого тарифу

  Надаємо всі необхідні документи для підключення Зеленого тарифу: технічні паспорти, сертифікати, однолінійну схему, ліцензію, накладну, касовий ордер.

 • Прозорість
  цін

  Зробимо детальний розрахунок вартості обладнання, його установки, та термін повернення інвестицій для вашого підприємства.

 • Безкоштовна
  доставка

  Безкоштовно доставляємо будь-яке замовлення на суму від 1000 грн по всій Україні.

 • Безкоштовний виїзд на
  об'єкт і 3D моделювання

  Безкоштовно проведемо замір на вашому підприємстві, запропонуємо оптимальне розміщення та виконаємо 3D-візуалізацію вашої СЕС

 • Монтажні
  роботи

  Швидко та якісно змонтуємо та запустимо систему, налагодивши її «під ключ» та візьмемо на себе турботи щодо її гарантійного та післягарантійного обслуговування.

 • Офіційна
  гарантія

  Все обладнання, яке ми постачаємо, має офіційну гарантію виробника терміном від 1 до 30 років.

 • Досвід
  роботи

  З 2014 року встановили більше 1200 СЕС по всій Україні, що свідчить про нашу професійну майстерність в галузі сонячної енергетики.

Реалізовані проєкти

 • Мережева СЕС на 15 кВт смт. Брюховичі

 • Мережева СЕС на 30 кВт c. Горінчево

 • Мережева СЕС під власне споживання на 30 кВт м. Львів

 • Дві мережеві СЕС по 30 кВт м. ЛІшня

 • Мережева СЕС на 15 кВт смт. Брюховичі

 • Мережева сонячна електростанція на 30 кВт у c.Грибове

 • Мережева СЕС 30 кВт у с. Станіславчик

 • Мережева СЕС на 30 кВт с. Насташка

Подивитись портфоліо

Хочете дізнатись, скільки коштів можна
заробити на Зеленому тарифі?

Заповніть форму, щоб ми могли зв'язатись з Вами та проконсультувати.

Відправити
Відправка
Відправлено

Як вас звати?

Ваш телефон

Передзвоніть мені!
Відправка
Відправлено

Більше про Зелений тариф


▶ Що таке Зелений тариф?


 Сонячна енергія – мабуть найлегший і найекоголічніший спосіб отримати електроенергію. Щоб популяризувати її використання в сучасному світі, було придумано зелений тариф на електроенергію. Такий економічний механізм дозволяє продавати державі згенеровану електроенергію з відновлювальних джерел енергії, на зразок сонячної, за спеціально-встановленою ціною. Тож зелений тариф для населення – це чудовий спосіб створити екологічно-чистий енергосектор та матеріально підтримати населення. Варто звернути увагу на те, що ще до 2050 року половина усього енергоринку України та світу буде представлена альтернативними джерелами, тож перехід на них буде незворотнім і екологічно виправданим.

 Наразі зелений тариф в Україні щорічно демонструє швидкі темпи приросту. Наведемо просту цифру - зелений тариф для приватних домогосподарств вже оформило більше 26 тис. людей. Це є основним показником того, що люди довіряють державі і бачать справжню перспективу в сонячній енергетиці.


▶ Все про Зелений тариф


 Що таке зелений тариф для фізичних осіб ми вже з’ясували. Тепер розберемося, як працює тариф на зелену електроенергію, на які ще типи він ділиться і як оформляється.

 Отож, зелений тариф на сонячну енергію в Україні почав працювати з 2009 року. Основне його призначення – стимулювати розвиток альтернативної енергетики, субсидіюючи населення. Купляючи в власників домашніх сонячних станцій електроенергію, держава забезпечує їх додатковим доходом, а також популяризує «зелену» енергію. Враховуючи й той факт, що термін дії зеленого тарифу закріпляються до 2030 року, власники домашніх СЕС гарантовано окуплять свої станції.  Крім цього, дохідність від продажів надлишку електроенергії може сягати до 6 тис. доларів в рік.

 Наразі, найпопулярнішими рішеннями для домашніх СЕС є монтування на даху будинку. Чому? Бо вартість всієї установки є найменшою, що лише пришвидшить термін її окупності. Але зауважимо, що монтувати сонячну електростанцію на дачі з подальшим підключенням до тарифу не можна, оскільки РЕС не вважає дачний кооператив повноцінним господарством.

 Але все ж таки, найбільшою популярністю користується зелений тариф для юридичних осіб. Станції промислового типу складають близько 90 % Українського ринку сонячної енергетики. Пояснити таку популярність просто. Зелений тариф для комерційних сонячних електростанцій має найвищу в Європі ціну. Тому окупність інвестиції є надзвичайно швидкою, від 2 до 4 років.


▶ Як отримати Зелений тариф


 В 2022 році, сонячні електростанції під зелений тариф доволі просто підключити. Достатньо розуміти правила оформлення документації, зібрати список необхідних документів і підписати договір з обленерго. Тепер поговоримо про оформлення зеленого тарифу.

 ☑ Отож, спершу необхідно з’ясувати, чи підведені до будинку необхідні технічні умови. В інакшому випадку, підвести їх. До прикладу, бажаючи встановити сонячну електростанцію на 30 кВт, Вам потрібно оформити в РЕМі технічні умови, підключити три фази потужністю в 30 кВт.

 Але у випадку, якщо ви бажаєте встановити генеруючу установку на багатоквартирний будинок, то Ви стикнетеся з деякими складнощами. ОСББ, як неприбуткова організація, не може заробляти на продажі електроенергії. А от щоб підключити «зелений» тариф, потрібно орендувати дах багатоповерхівки, надати проект будинку, погодити установку масиву з сусідами та збільшити виділену потужність на квартиру.

 ☑ Після цього Ви проектуєте станцію та закупляєте відповідне обладнання. Ви можете придбати готові рішення у вигляді сонячної електростанції під ключ. Зазвичай, основна стаття витрат на електрообладнання для сонячних електростанцій – це закупити сонячні батареї зелений тариф, що становить близько 50-70% від всієї суми. Вартість інвертора – 20-35%. Решта вартості припадає на захисну електрофурнітуру.

 Якщо ви монтуєте сонячна електростанція під ключ зелений тариф, то тоді додатково витрачаєте кошти на процес установки. Також від кількох сотень доларів до 2-3 тис. доларів Ви повинні витратити на систему кріплень чи наземну металоконструкцію для фіксації модулів. Встановлення станції можете проводити самостійно, це дозволить Вам дещо зекономити. А якщо ви бажаєте встановити зелений тариф під ключ, то вам потрібно буде додатково витратити кошти на юридичний супровід, від 300 до 600 $.

 ☑ Далі в письмовій формі повідомити оператору системи розподілу про те, що ви готові облаштувати вузол обліку генеруючої установки приватного господарства, яка виробляє електроенергію з сонячної енергії.


▶ Зелений тариф перелік документів


 Вам потрібно надати заяву на підключення зеленого тарифу і однолінійну схему, де вказується відповідне обладнання (інвертор і сонячні панелі). Інші документи для зеленого тарифу: право власності на земельну ділянку (копія), право власності на будинок (копія), технічний паспорт на будинок та земельну ділянку (копія) , договір про електропостачання з Обленерго (копія, паспорт громадянина України (копія), ідентифікаційний код (копія), банківські реквізити (поточний рахунок у банку, куди в подальшому нараховуватимуться кошти (копія).

 ☑ Четвертий крок – обленерго підключає лічильник для зеленого тарифу. Підключає його в тому випадку, якщо нема зауважень до Вашої заяви і Ви оплатили рахунок на проведення послуг з улаштування вузла обліку (встановлення лічильника для замірів виробленої та проданої електроенергії).


💡 Ось і все, готово ! Вам залишилось укласти договір про купівлю-продаж електроенергії з Вашим обленерго.


 Розрахунок зеленого тарифу проводитиметься кожного місяця з моменту укладання договору про купівлю-продаж. Ціна кіловата встановлена державою. Регулюється вона кожні 3-4 роки до 2030 року, до моменту закінчення дії зеленого тарифу.

 Власноруч провести розрахунок доходу є доволі просто – потрібно вирахувати скинуту в мережу електроенергію та помножити її на вартість зеленого тарифу. Тепер не забуваємо про оподаткування зеленого тарифу, і додатково стягуємо ще 19.5 % з отриманого результату.


💰 Тож зелений тариф ціна якого станом на 2022 рік складає 0.163 євроцентів це справді вигідний державний механізм, який дозволить Вам скоротити витрати на споживання електроенергії на 60-80% та отримувати щомісячний пасивний дохід.


Найбільш поширенні питання:

✅ Що таке зелений тариф?

Зелений тариф - це спеціальна державна програма, яка дозволяє власникам енергоустановок, які працюють на відновлювальних джерелах електроенергії, заробляти кошти від перепродажу надлишкових об’ємів електроенергії, виробленими цими установками, за фіксованим тарифом.

💲 Яка вартість зеленого тарифу в 2021 році?

Наразі вартість зеленого тарифу для України в 2021 році складає 0.164 євроценти. Але потрібно врахувати те, що додатково він обкладається стандартним податком на доходи в розмірі 19.5%.

✅ Чи вигідно підключати зелений тариф?

Авжеж, адже саме з зеленим тарифом ваша сонячна електростанція окупиться протягом 3-6 років, і в подальшому приноситиме Вам постійний пасивний прибуток.

🌞 Який комплект сонячної електростанції?

Основні комплектуючі сонячної електростанції під зелений тариф - це сонячні панелі та мережевий інвертор. Панелі виконують роль генеруючої установки, а інвертор перетворює постійну напругу в змінну, яка адаптована під мережу. Передача надлишків електроенергії контролюється двостороннім лічильником. За захист всієї системи відповідає ОПН і загальна система захисту.