Зелений тариф

Більше про Зелений тариф


▶ Що таке Зелений тариф?


 Сонячна енергія – мабуть найлегший і найекоголічніший спосіб отримати електроенергію. Щоб популяризувати її використання в сучасному світі, було придумано зелений тариф на електроенергію. Такий економічний механізм дозволяє продавати державі згенеровану електроенергію з відновлювальних джерел енергії, на зразок сонячної, за спеціально-встановленою ціною. Тож зелений тариф для населення – це чудовий спосіб створити екологічно-чистий енергосектор та матеріально підтримати населення. Варто звернути увагу на те, що ще до 2050 року половина усього енергоринку України та світу буде представлена альтернативними джерелами, тож перехід на них буде незворотнім і екологічно виправданим.

 Наразі зелений тариф в Україні щорічно демонструє швидкі темпи приросту. Наведемо просту цифру - зелений тариф для приватних домогосподарств вже оформило більше 26 тис. людей. Це є основним показником того, що люди довіряють державі і бачать справжню перспективу в сонячній енергетиці.


▶ Все про Зелений тариф


 Що таке зелений тариф для фізичних осіб ми вже з’ясували. Тепер розберемося, як працює тариф на зелену електроенергію, на які ще типи він ділиться і як оформляється.

 Отож, зелений тариф на сонячну енергію в Україні почав працювати з 2009 року. Основне його призначення – стимулювати розвиток альтернативної енергетики, субсидіюючи населення. Купляючи в власників домашніх сонячних станцій електроенергію, держава забезпечує їх додатковим доходом, а також популяризує «зелену» енергію. Враховуючи й той факт, що термін дії зеленого тарифу закріпляються до 2030 року, власники домашніх СЕС гарантовано окуплять свої станції.  Крім цього, дохідність від продажів надлишку електроенергії може сягати до 6 тис. доларів в рік.

 Наразі, найпопулярнішими рішеннями для домашніх СЕС є монтування на даху будинку. Чому? Бо вартість всієї установки є найменшою, що лише пришвидшить термін її окупності. Але зауважимо, що монтувати сонячну електростанцію на дачі з подальшим підключенням до тарифу не можна, оскільки РЕС не вважає дачний кооператив повноцінним господарством.

 Але все ж таки, найбільшою популярністю користується зелений тариф для юридичних осіб. Станції промислового типу складають близько 90 % Українського ринку сонячної енергетики. Пояснити таку популярність просто. Зелений тариф для комерційних сонячних електростанцій має найвищу в Європі ціну. Тому окупність інвестиції є надзвичайно швидкою, від 2 до 4 років.


▶ Як отримати Зелений тариф


 В 2020 році, сонячні електростанції під зелений тариф доволі просто підключити. Достатньо розуміти правила оформлення документації, зібрати список необхідних документів і підписати договір з обленерго. Тепер поговоримо про оформлення зеленого тарифу.

 ☑ Отож, спершу необхідно з’ясувати, чи підведені до будинку необхідні технічні умови. В інакшому випадку, підвести їх. До прикладу, бажаючи встановити сонячну електростанцію на 30 кВт, Вам потрібно оформити в РЕМі технічні умови, підключити три фази потужністю в 30 кВт.

 Але у випадку, якщо ви бажаєте встановити генеруючу установку на багатоквартирний будинок, то Ви стикнетеся з деякими складнощами. ОСББ, як неприбуткова організація, не може заробляти на продажі електроенергії. А от щоб підключити «зелений» тариф, потрібно орендувати дах багатоповерхівки, надати проект будинку, погодити установку масиву з сусідами та збільшити виділену потужність на квартиру.

 ☑ Після цього Ви проектуєте станцію та закупляєте відповідне обладнання. Ви можете придбати готові рішення у вигляді сонячної електростанції під ключ. Зазвичай, основна стаття витрат на електрообладнання для сонячних електростанцій – це закупити сонячні батареї зелений тариф, що становить близько 50-70% від всієї суми. Вартість інвертора – 20-35%. Решта вартості припадає на захисну електрофурнітуру.

 Якщо ви монтуєте сонячна електростанція під ключ зелений тариф, то тоді додатково витрачаєте кошти на процес установки. Також від кількох сотень доларів до 2-3 тис. доларів Ви повинні витратити на систему кріплень чи наземну металоконструкцію для фіксації модулів. Встановлення станції можете проводити самостійно, це дозволить Вам дещо зекономити. А якщо ви бажаєте встановити зелений тариф під ключ, то вам потрібно буде додатково витратити кошти на юридичний супровід, від 300 до 600 $.

 ☑ Далі в письмовій формі повідомити оператору системи розподілу про те, що ви готові облаштувати вузол обліку генеруючої установки приватного господарства, яка виробляє електроенергію з сонячної енергії.


▶ Зелений тариф перелік документів


 Вам потрібно надати заяву на підключення зеленого тарифу і однолінійну схему, де вказується відповідне обладнання (інвертор і сонячні панелі). Інші документи для зеленого тарифу: право власності на земельну ділянку (копія), право власності на будинок (копія), технічний паспорт на будинок та земельну ділянку (копія) , договір про електропостачання з Обленерго (копія, паспорт громадянина України (копія), ідентифікаційний код (копія), банківські реквізити (поточний рахунок у банку, куди в подальшому нараховуватимуться кошти (копія).

 ☑ Четвертий крок – обленерго підключає лічильник для зеленого тарифу. Підключає його в тому випадку, якщо нема зауважень до Вашої заяви і Ви оплатили рахунок на проведення послуг з улаштування вузла обліку (встановлення лічильника для замірів виробленої та проданої електроенергії).


 Ось і все, готово ! Вам залишилось укласти договір про купівлю-продаж електроенергії з Вашим обленерго.


 Розрахунок зеленого тарифу проводитиметься кожного місяця з моменту укладання договору про купівлю-продаж. Ціна кіловата встановлена державою. Регулюється вона кожні 3-4 роки до 2030 року, до моменту закінчення дії зеленого тарифу.

 Власноруч провести розрахунок доходу є доволі просто – потрібно вирахувати скинуту в мережу електроенергію та помножити її на вартість зеленого тарифу. Тепер не забуваємо про оподаткування зеленого тарифу, і додатково стягуємо ще 19.5 % з отриманого результату.


☑ Тож зелений тариф ціна якого станом на 2020 рік складає 0.163 євроцентів це справді вигідний державний механізм, який дозволить Вам скоротити витрати на споживання електроенергії на 60-80% та отримувати щомісячний пасивний дохід.