Де монтувати сонячні панелі?

Сонячні панелі – неодмінний компонент будь якої сонячної електростанції, чи то мережевої, чи то автономної. Але перед купівлею варто подумати над одним питанням – де можна встановлювати сонячні панелі. Адже саме від типу монтажу буде залежати майбутній рівень виробітку Вашої станції.

В даній статті ми розглянемо різні типи встановлення сонячних панелей, плюси та можливі мінуси від різних способів монтування.

Сонячні панелі на даху

Отож, першим варіантом для монтування панелей може бути дах приватного будинку, офісу, промислового об’єкту, дах багатоквартирного будинку і тд.. Які переваги від такого способу монтування? По-перше, монтуючи панелі на даху, ви заощаджуєте місце на землі, адже не завжди можна знайти вільну площу під монтування, або використовувати її раціональніше.

По друге, монтуючи панелі на даху, економляться значні кошти на матеріалах, а якщо точніше – на системах кріплення. Деколи фотомодулі додають певної естетики до вашого об’єкту. Мінуси такого монтування – вища складність та нижча продуктивність, адже панелі, які прикріплені в безпосередній близькості до даху, швидше нагріваються, що відображається на показниках генерації. Також не завжди можна вгадати з оптимальним кутом.

Сонячні панелі на землі

Другий спосіб монтування панелей – на землі, а якщо бути точнішим, на металоконструкції. Де можна встановити сонячні батареї на землі, адже існує кілька способів монтування – на статичній металоконструкції, на поворотній конструкції та на системі на основі сонячних трекерів. Кожен з цих варіантів має власні плюси та мінуси.

Наприклад, статична конструкція відрізнятиметься високою міцністю, легшим способом монтування. Вам не потрібно стежити за такою нею, лише у випадку забруднень відмити необхідні ділянки панелей і при потребі відчищати від снігу. Але внаслідок того, що конструкція статична, ви не маєте змоги повертати її, як наслідок, не витиснете з ваших панелей максимум.

Поворотні конструкції – це компромісний варіант між статичною і системою трекерів. Особливої різниці в побудові між поворотними столами і статичною металоконструкції немає, за невеликим винятком – ви можете самостійно обирати необхідний кут для повороту панелей. Це дозволить Вам збільшити загальний річний виробіток приблизно на 10%.

Станція на сонячних трекерах – це найпродуктивніша система, адже дозволяє фотомодулям відслідковувати рух сонця, що забезпечить максимально можливий виробіток. Але крім такого очевидного плюса, є невеликий мінус – велика вартість такого комплексу і необхідність регулярної перевірки такої системи, адже механіка є доволі чутливою до можливих поломок.

Сонячні панелі на фасаді будинку

Де можна ставити сонячні панелі крім даху і землі? Відповідь проста – на фасаді будинку, офісу і т.д. Хоча показники генерації такої установки будуть не найкращими, проте дане рішення буде виправданим при умові, якщо інші типи монтажу неможливі з тих чи інших причин. В нашому регіоні монтування сонячних панелей на фасаді є доволі непоганим рішенням, адже у наших широт навіть панель з нахилом у 90 градусів здатна продемонструвати непогані показники виробітку.

Річні втрати потужності в порівнянні з монтуванням на даху не будуть більшими 30%. Та й вдало підібрані фотомодулі додадуть певної естетики вашому об’єкту.