Скільки сонячних панелей потрібно для будинку? Яка площа сонячної електростанції?

Ви плануєте встановити сонячну електростанцію. Але з чого ж почати? У випадку, коли станція призначається для покриття власних потреб, то для початку визначте рівень споживання електроенергії, а вже потім площу під встановлення. А от при умові, коли ви плануєте ставити таку систему для «зеленого» тарифу і вибір її потужності залежить від прибутку, який ви очікуєте отримати та  Вашого бюджету, то ми спершу радимо з’ясувати, чи є достатньо вільного місця на вашому об’єкті.

Якщо плануєте монтувати панелі на даху, то визначте, яка площа південної (пріоритетної) сторони крівлі, а у випадку встановлення стації на землі - скільки доступного простору Ви можете надати під монтування. Після вибору потужності станції, можете підводити необхідні технічні умови. І вже відштовхуючись від них, наступним кроком підбираєте певну кількість фотомодулів.

Тож, скільки потрібно сонячних батарей для будинку? Одразу зауважимо цікавий факт. Те, що панель є потужнішою, не завжди означає, що в комплексі сонячної електростанції вона покриє меншу площу під монтування. Дане твердження стосується модулів однакового типу. А от якщо порівнювати панелі різних типів, наприклад монокристалічні та полікристалічні, то при однаковій площі потужність монокристалічних фотомодулів таки буде вищою. Внаслідок цього, виявиться, що загальний простір для монтажу полікристалічних та монокристалічних панелей різнитиметься приблизно на 15-20%. Пояснюється це вищою продуктивністю монокристалічного кремнію. На рисунку нижче масив фотомодулів RSM120-6-335M кількістю в 90 шт.

А як розрахувати кількість сонячних батарей? Для цього ми провели підрахунки у вигляді таблиці нижче, де вказали, скільки сонячних батарей необхідно встановити для формування сонячної електростанції потужністю у 30 кВт. Для цього було обрано 4 варіанти сонячних батареї від копані Risen Energy з різними показниками потужності. Їхні габарити є прикладом стандартної побудови фотомодулів.

Панель Потужність Площа Необхідна кількість Загальна площа панелей Площа масиву
Risen 280 (60 cells) 280 1,637 107-108 175,37 186
Risen 335 (120 cell) 335 1,682 90

150,65

160
Risen 405 (144 cell) 405 2,007 74 148,66 157
Risen 435 (156 cell) 435 2,167 69-70 149,56 158

Не забувайте про загальні рекомендації при монтуванні панелей на даху. Як було сказано вище, фотомодулі краще встановлювати на південній стороні даху, оскільки рівень сонячної інсоляції саме з цієї сторони є найвищим. На рисунку нижче зображена масив фотомодулів RSM60-6-280P кількістю в 108 шт.

Якщо можливості встановити достатньо панелей на південній стороні даху немає, то можете їх розмістити на східному чи західному скаті. Але врахуйте, що степінь виробітку буде на 10-15% меншою. На північній стороні ми не рекомендуємо встановлювати фотомодулі, адже показники втрат доходитимуть до 50%. Як бачимо, панелі більшої потужності фактично ніяк не впливають на загальну площу сонячного масиву.

Зауважимо також, що при монтуванні панелей на землі, площа під монтування буде дещо іншою, ніж загальна площа фотовольтаїчного масиву. Візьмемо до прикладу СЕС потужністю 30 кВт на монокристалічних панелях. Достатньо просто з'ясувати проекцію ширини масиву на землю. Для цього використаємо формулу, де B - проекція ширини, С - ширина масиву фотомодулів, α - кут нахилу масиву. Візьмемо за B = 10.5, α = 35° (оптимальний кут для сонячних електростанцій)B = C*cos(α) = 10.5*0.82 = 8.61 м.

Знаючи, що довжина масиву становить A = 15, не важко підрахувати площу, яку потрібно виділити на монтування станції: S = A*B = 15*8.61 = 129 м.кв.

Отож, скільки сонячних батарей потрібно для будинку – визначається у відповідності до окремого об’єкту. Для максимально коректного підбору радимо скористатися послугами інженерів, які якісно та швидко зроблять необхідні розрахунки.