Збільшення вартості передачі електроенергії

НКРЕКП повідомляє, що з 1 серпня 2020 року тариф на передачу електроенергії для «НЕК» «Укренерго» підвищили на 55%. Тепер ціна за передачу 1 МВт-год становитиме 240,23 грн замість попередньої у 155,4 грн/МВт-год.

Рішення було прийнято 11 липня на засіданні регулятора. Чим зумовлено підвищення вартості передачі е/е? В основному, для покриття витрат на ВДЕ (гарантована державою покупка «зеленого» тарифу), оскільки сегмент «альтернативної» енергетики щорічно розвивається. Зауважимо, що основний сегмент відновлювальної енергетики  посідають високопотужні комерційні сонячні електростанції, в той час як домашні СЕС складають менше 10 % від загальної потужності.

Спочатку комісія планувала збільшити ціну на передачу електроенергії до 328 грн/МВт-год, але було вирішено поетапно нарощувати цей тариф.

Як зміна тарифу на передачу електроенергії відобразиться для побутового та непобутового (бізнес) споживача електроенергії ? Очевидно, що найближчим часом ціна на електроенергію збільшиться також.

Особливо зміну тарифу відчують підприємства.  Щоб оптимізувати бізнес в таких умовах, рекомендуємо звернути увагу на дахові сонячні електростанції для економії витрат.