Як підключити зелений тариф до сонячної станції: покрокова інструкція

Часто наші клієнти звертаються до нас з проханням детально пояснити процес встановлення сонячної електростанції під зелений тариф, або ж обґрунтувати їм, які є правила встановлення сонячних батарей починаючи з найменших нюансів. Адже підключення зеленого тарифу не є найлегшою процедурою і потрібно відповідально і розумно підійти до цього процесу. 

Даний матеріал буде корисний тим, хто давно цікавиться сонячною електростанцією і бажає її встановити, але не знає з чого ж розпочати. Одразу зауважимо, що монтаж сонячної станції – це етап, який забирає найменше часу. Куди тривалішим буде збір та оформлення документів та підведення необхідної потужності до будинку. 

А от якщо ви хочете поставити сонячні панелі виключно з метою економії електроенергії, то дозвільні документи на встановлення сонячних батарей вам не потрібні, правом встановити сонячні батареї може скористатися будь-хто.

Правила встановлення сонячних батарей під зелений тариф

0) Початковий крок. Визначтесь, яка потужність станції Вас цікавить і де хочете її розмістити. Якщо хочете поставити сонячні батареї на даху будинку, то для початку з’ясуйте, чи скат даху має необхідну площу, кут менше ніж 50 градусів і орієнтацію на південь (гірше схід або захід). При монтуванні станцій від 5 до 20 кВт, сонячні панелі переважно можна розмістити на даху. Необхідна умова, щоб Вам приєднали зелений тариф при завершенні всіх робіт – Ваш будинок має бути введений в експлуатацію і бути житловим приміщенням.

Якщо станцію монтуєте на земельній ділянці, то крім документів на будинок, Ви маєте мати документи права власності на земельну ділянку.   Земельна ділянка має відповідати по кадастровому номеру цільовому призначенню 02.01 Для будівництва й обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка). Це якщо Ви хочете монтувати сонячні панелі на наземній металоконструкції.

Дозвіл на встановлення сонячних батарей Вам не потрібен, адже не існує спеціального документа чи комплексу вимог передбаченого законодавством.

1) Крок 1. Визначити поточну потужність Вашої домашньої мережі. Одразу по факту з’ясування актуальної потужності вашої мережі (технічних умов), Ви йдете в РЕМ і даєте на запит по збільшення потужності. Цей запит Вам або погодять або ні, в залежності від того, як далеко Ви розташовуєтесь від трансформатора.

Якщо все буде добре, то ваш тип підключення буде стандартним і оцінюватиметься від 53 до 73 тис. грн (для станції потужністю 30 кВт, посилання на ціну підключення мережі). Тип підключення мережі - 2/3 категорія надійності. 

2) Крок 2. Коли Вам погодили виконання технічних умов, Вам надають рахунок на оплату. Після внесення коштів по рахунку, протягом 30-100 днів Вам мають підвести необхідну потужність.

3) Крок 3. Якщо з технічними умовами розібралися, Ви їх оплатили, то можна починати співпрацю між Вами та нашою компанією. Фактично, формальний дозвіл на встановлення сонячних батарей під зелений тариф у Вас уже є.

4) Крок 4. Монтуємо станцію, налаштовуємо та запускаємо її. Поки підключати станцію до мережі не можна.

5) Крок 5. Після всіх робіт ми даємо вам документи - лінійна схема, де вказана комплектація станції, та технічні паспорти й сертифікати на обладнання. Ви додаєте документ з правом власності на будинок, землю (при потребі), заповнюєте заяву, прикріпляєте паспорт точки розподілу і ваші паспортні дані та ідентифікаційний код. Відкриваєте рахунок в банку під ім’я власника станції (має бути один власник будинку, ділянки та на нього має бути договір з обленерго). З цим комплектом документів Ви/Ми йдемо в РЕМ чи Обленерго і вам протягом 7-14 днів погоджують "зелений тариф"

6) Крок 6. Приїжджає інспектор, перевіряє, чи відповідає станція наданим РЕМ чи обленерго документам, і замінює Ваш попередній лічильник на двонаправлений, налаштовує його, підключає до нього сонячну електростанцію і пломбує.

Ось приблизно так виглядає весь процес підключення зеленого тарифу з моменту підведення технічних умов і до моменту фінального оформлення документів та запуску станції.

Наголошуємо, якщо Ви хочете поставити сонячну станцію виключно для власних потреб, то відповідь на таке популярне питання "які документи потрібні для встановлення сонячних батарей" буде - ні, дозвільних документів, щоб поставити СЕС, Вам не потрібно.

Якщо вас цікавить більш точна інформація по повний процес встановлення сонячної станції, радимо прочитати цикл наших статей - (частина 1частина 2,  частина 3)

Якщо ж у Вас вже є технічні умови, то телефонуйте, з радістю Вас проконсультуємо.