Скільки енергії виробляє сонячна батарея?

Скільки кіловат виробляє сонячна батарея за рік? Очікується, що фотомодуль може виробляти від 400 до 600 кіловат-годин за цей термін. Приблизний показник виробітку можна визначити, знаючи специфікацію панелі та рівень сонячного освітлення, в якому вона буде експлуатуватись. Впливає на виробіток модуля навіть спосіб його монтажу, нахил та загальні погодні умови.

Якщо припустити, що інтенсивність освітлення залишається сталою, існує два базові способи для збільшення кількості енергії, яку виробляє сонячна панель:

  • Збільшити робочу площу фотомодуля, щоб отримувати більше сонячного світла.
  • Збільшити ККД, використовуючи сучасні розробки фотовольтаїки

Наразі виробники сонячних батарей воліють працювати зі стандартними габаритами панелей, які мають мають 60 чи 72 фотоелементи (120 та 144 в Half-Cell). Тому основний акцент іде на підвищені ефективності кремнію.

 

Скільки електроенергії виробляє сонячна батарея, залежить від кількох факторів. 

  • Ефективність та кількість фотоелементів є основними характеристиками, адже вони дозволяють визначають, скільки сонячного буде перетворено в електрику. Важливе значення має і температурний коефіцієнт панелі, який визначає можливі втрати фотомодуля при нагріванні на 1 градус від номінальної температури.
  • В значній мірі продуктивність фотомодуля залежить також від місцевого клімату, оскільки вищий рівень сонячного випромінювання дозволяє згенерувати більшу кількість енергії. 
  • Нарешті, орієнтація панелі також суттєво впливає на кількість сонячного світла, що потрапляє на її поверхню. 

Тепер пропонуємо розглянути, скільки енергії виробляє сонячна батарея, працюючи окремо та в комплексі сонячної електростанції.

СЕРЕДНІ ПОТУЖНОСТІ ПАНЕЛЕЙ

Потужність сонячних батарей зазвичай не зрозуміла. Всі панелі випробовуються в еквівалентних лабораторних умовах, і отримана потужність стає їх номінальною. Однак умови експлуатації в реальних проектах відрізняються від ідеального сценарію лабораторії, і показники виробітку також змінюються. Сонячні батареї з 60 комірками зазвичай мають потужність у межах від 250 до 370 Вт. 72-елементні панелі можуть перевищувати 400 Вт, оскільки вони мають 12 додаткових сонячних батарей, які виробляють електроенергію.

ВИРОБІТОК ПАНЕЛІ

Для прикладу візьмемо панель RSM156-6-430M, яка виготовляється компанією Risen Energy - одного з представників рейтингу Tier1. Як бачимо з назви моделі, показник потужності фотомодуля становить 430 Вт. Визначити її дуже просто.За основу береться рівень освітленості у 1000 Вт на м2 (інсоляція в лабораторних умовах). Дане значення множимо на активну площу панелі, яка становить 2.17 м2. І так, панель поглинає близько 2170 Вт сонячної енергії. Але як усім відомо, коефіцієнт корисної дії кремнієвих панелей далеко не 100%. Для даної панелі він становить 19.8%. Тепер визначити, скільки енергії виробляє одна сонячна батарея дуже просто, достатньо перемножити значення ККД панелі з отримуваною енергією – 2170 Вт * 0.198 % = 430 Вт.

Одразу зауважимо,  що такі характеристики відповідають стандарту STC і в реальних умовах досягаються нечасто.

А от скільки ват виробляє сонячна батарея на практиці? Знову ж таки, все залежить від рівня інсоляції. Як середнє, експертами з фотовольтаїки береться значення у 800 Вт на м2. Тож потужність за стандартом NMOT становитиме 322 Вт.

РОБОТА ПАНЕЛЕЙ В РЕАЛЬНИХ УМОВАХ

Для визначення реальних даних, змоделюємо роботу 30-кіловатної станції на основі фотомодулів RSM156-6-430M кількістю у 70 шт. Оскільки наша станція монтуватиметься в Київській області, визначимо, який рівень інсоляції даного регіону. Згідно даних NASA, середньорічний показник рівний 3.28 кВгод/m²/день. Визначимо генерацію, скориставшись формулою – Інсоляція * Площу_Панелі * ККД_Панелі * Дні * Кількість_панелей. Отримаємо 3.28x2.17x0.198x365x70 = 35129 кВт/рік, або ж 35 МВт. Такі дані відповідають реальним об’єктам.

 

 

Якщо Вам потрібно підібрати необхідну кількість фотомодулів, ми допоможемо, дзвоніть.