Сонячні електростанції в Україні: як розвивається ринок?

На сьогодні можна спостерігати справжній бум розвитку сонячної енергетики. Великими кроками до альтернативних джерел здобутку енергії йдуть розвинуті країни, особливо такі, як США, Німеччина, Іспанія тощо. Раціональність побудови таких електростанцій зрозуміли й українці. Лише за перший квартал поточного року в експлуатацію були запущені 66 МВт нових потужностей сонячних електростанцій.

Тенденція розвитку сонячної енергетики в Україні

Згідно статистичним данним кожен наступний рік для України стає рекордним по зростанню альтернативних видів електростанцій. Так, наприклад, за 2016 рік було введено в експлуатацію у чотири рази більше альтернативних джерел для генерування енергії, ніж у 2015. Безпосередньо цифра сонячних електростанцій становила 90 МВт. Зважаючи на цифри перших трьох місяців 2017 року, є велика ймовірність перевищення показників минулого року у декілька і більше разів. Така позитивна динаміка обумовлюється багатьма факторами,основні з них такі:

  • наявність програми лояльності від держави "зелений тариф";
  • незалежність від загальної електромережі;
  • значна фінансова економія у перспективі;
  • екологічність альтернативної енергетики.

Потрібно зауважити, що активно розвиваються, як приватні мережі, так й промислові об'єкти сонячних електростанцій.

Якщо розглядати ситуацію по областях окремо, лідером на сьогодні є Одеська область. На сьогодні в області працюють електростанції, сумарною потужністю в 230 МВт. Крім того, енергетична компанія Kness Group планує збудувати в Україні три потужні станції на початок літа 2018 року, потужність яких повинна буде становити близько 86 МВт.

Вслід за Одеською областю крокує Львівщина. До кінця цього року тут планується ввести в експлуатацію шість нових альтернативних електростанцій, серед них:

2 - вітрові;

3 - сонячні;

1 - гідроелектростанція.

Перспектива очима держави

Зі слів Прем’єр - міністра, територія України має можливість розміщення потужного обладнання, але для цього потрібне інвестування у дану галузь. Він говорить, що потрібно створити конкурентні умови, щоб ті організації, які хочуть узяти участь у цих масштабних проектах мали змогу бачити усю прозорість механізму процедур інвестування.

Держава не забуває й про пересічних громадян, які також долучаються до розвитку сонячної енергетики, встановлюючи приватні сонячні електростанції. Тобто енергонезалежність нашої країни залежить не лише від великих інвесторів, які вкладають мільйони у ці проекти, а й від нас з вами. Все частіше можна зустріти приватні сонячні електростанції на дахах будинків, потужністю до 30 кВт. Більше того, щоб стимулювати громадян до встановлювання такого обладнання, діє програма продажу надлишкової електроенергії – «Зелений тариф». Тобто, якщо ви не використали вироблену кількість енергії, її можна продати державі по ціні 18 євроцентів за 1 кВт*год.

Усього в Україні встановлено близько 2300 сонячних електростанцій у приватних домогосподарствах. Лише за останній квартал їхній приріст становив більше 200 штук.

Звісно, говорити про сонячну енергетику, як про основний спосіб добування електроенергії, на сьогоднішній день неможливо, але як допоміжна генерація, цей напрямок розвивається доволі активно.

Такий енергобум в Україні дозволить громадянам використовувати власну електроенергію, більш того, ще й заробляти на цьому, продаючи надлишки.
Купити якісне обладнання для власної сонячної електростанції ви можете в нашому спеціалізованому магазині "Правильне електроживлення", тим самим забезпечивши себе та свою родину власною, екологічно чистою електроенергією.