Підбираємо комплект автономної СЕС

Автономна сонячна електростанція – один з найкращих варіантів для резервного, а то і основного способу живлення невеликих будинків. Проте її створення повинно бути добре продуманим. 

Перед монтуванням станції потрібно ретельно визначити, яка мінімальна кількість електроенергії потребується на живлення основних електропристроїв, і лише після цього вираховувати потужність станції. Варто відзначити й те, що зимою станція працюватиме з набагато меншою продуктивністю, то ж варто передбачати певний запас по потужності автономної СЕС.

Схема автономної сонячної електростанції

Перейдемо до оглядів режимів роботи автономної сонячної електростанції. Умовно поділимо на такі категорії, які відповідають затребуваному споживанню. Тому споживання буває:

  • Повним;
  • Основним;
  • Базовим;
  • Резервним;
  • Аварійним;

​Автономна сонячна електростанція для повного споживання

Якщо автономна станція використовується як основне джерело енергії у домі, і повинна забезпечувати усі потреби користувача в ній, то таку схему можна віднести до повного електропостачання. В середньому, станція  повинна виробляти від 280 до 350 кВт в місяць. Але оскільки тривалість сонячного дня в різну пору різний, як і якість інсоляції, то в літку ми отримуватимемо суттєвий надлишок електроенергії, а взимку недостатню кількість. Варто врахувати, що денне споживання може становити від 10 до 20 кВт з максимальними потребами у 35-40 кВт. Тому номінальна потужність  автономної станції має становити від 10 до 15 кВт.

​Автономна сонячна електростанція для основного споживання

Якщо ми плануємо дещо ефективніше розпоряджатися нашими енергоресурсами, то розумним вибором буде основне електропостачання. Ми відмовляємось від користуванням різноманітними електронними обігрівачами, електроплитами. В загальному, рекомендується використовувати ті пристрої, потужність яких є меншою 2 кВт, до прикладу, праска, пральна машинка, комп’ютер чи холодильник. Приблизні місячна потреба в електроенергії становитиме 220 кВт. В день споживання не повинне перевищувати 8-10 кВт (в холодні пори року). Такий виробіток здатні забезпечувати станції потужністю від 8 до 12 кВт.

Базове, резервне та аварійне живлення від автономної СЕС

Коли ми говоримо про базове електроспоживання, то власник станції повинен ретельно стежити за степенем навантаження на станцію. Приблизна потужність станції, яка здатна забезпечити базові потреби – від 5 до 8 кВт. Пристрої з високим показником споживання рекомендується використовувати при хороших погодних умовах. Тепер повернемось до розрахунків. Денне споживання не повинне перевищувати 5 кВт, а оптимальне значення витрат потужності має становити 3-4 кВт. Пікове – 1.5 кВт в годину. 

Резервне електроспоживання повинне забезпечувати отримання такої кількості електроенергії, яка підійде для живлення освітлення, роботу холодильника і окремих пристроїв. Власник даної СЕС повинен розподіляти роботу пристроїв максимально ефективно і лише за потребою. Номінальна потужність такої автономної станції – від 3 до 5 кВ.

У випадку, коли власник розраховує на СЕС як на джерело аварійного живлення, достатньо буде і станції номінальною потужністю у 2-3 кВт. Так, потрібно буде відмовитися від деяких електропристроїв. При вкрай несприятливих погодних умовах навіть від освітлення та роботи холодильника. Проте в цілому станція навіть такої потужності може забезпечити цілком адекватні показники генерації. Загальні витрати потужності в місяць не повинні перевищувати 60 – 70 кВт (взимку).

Підсумовуючи нашу статтю, ми рекомендуємо покупцеві розумно віднестися до покупки автономної станції. Не варто покладатися на її безперебійну роботу і високий степінь ефективності. Варто врахувати такі ризики як робота взимку, заміна акумуляторів. Проте автономна станція є чудовим способом резервного живлення, яке задовільнить ваші основні потреби. Влітку навіть станція малої потужності працюватиме справді ефективно.