Наклейка на фотомодулі. Чи така важлива?

Одним з частих запитань наших клієнтів є питання про те, чи відповідають подані в технічному паспорті дані дійсним характеристикам панелей. Тому основним верифікації є спеціальна наклейка, яка містить інформацію про основні технічна характеристики панелі та сертифікати відповідності. Як приклад, розберемо технічні дані, які вказані на тильній частині фотомодуля Risen RSM60-6-315M – однієї з найпопулярніших моделей нашого інтернет-магазину. 

 

Верхня частина наклейки містить основні дані про панель – який бренд виробника і якому типу відповідає даний фотомодуль (полі/монокристал). 

Основна увага буде прикута до вказаних технічних характеристик, тому детально розберем їх значення і чи відповідають вони галузевій нормі.,

1) Поле «ITEM NO.» визначає назву конкретної моделі фотомодуля. Переважно, в назві моделі відображається основна інформація про фотомодуль – кількість селлів  (в нашому випадку 120 ), потужність (в нашому прикладі 315), та тип панелі (полі або монокристал, відповідно літери P або M).

2) Rated Maximum Power (Pmax) – номінальна потужність сонячної панелі. Визначає, яку максимальну потужність може продукувати фотомодуль при оптимальних робочих умовах (високий рівень інсоляції, температура нижче 25 градусів). 

3) Power Sorting (ранжування по потужності) – визначає допустиме відхилення від номінальної потужності в позитивну сторону.

4) Voltage at Pmax – напруга при максимальній потужності. Визначає показник напруги при максимальній робочій потужності фотомодуля.

5) Current at Pmax – сила струму при максимальній потужності. Визначає показник сили струму при максимальній робочій потужності фотомодуля.

6) Open Circuit Voltage (Voc) – напруга відкритого контуру, або ж напруга холостого ходу. Це максимально можлива напруга масиву сонячних панелей, яка досягається на контурі, не підключеного до навантаження або яке відсутнж на контурі. 

7) Short Circuit Current(lsc) – струм короткого замикання. Це максимально допустиме значення струму на контурі. При перевищені значення, лінія розмикається автоматом.

8) Open Circuit Voltage tolerance та Short Circuit Current tolerance – допуск по перевищенню струму короткого замикання та напруги відкритого контуру на певний відсоток/значення. 

9) Maximum System Voltage – максимально допустима напруга в мережі. Варто підбирати такі панелі, які змогли б витримувати високі системні навантаження. Переважно, максимальний показник напруги інвертори для домашніх СЕС становить близько 1000 В, тож панель з максимально-допустимою системною напругою в 1000 В цілком відповідатиме технічним умовам.

10) Designed Mechanical Load – допустиме механічне навантаження на фотомодуль. В технічних паспортах розділяється на снігове, вітрове та концентроване механічне навантаження. Вимірюється в паскальях. Визначає, який максимальний тиск здатен витримувати фотомодуль. 

11) Поля «Weight» та «Dimensions» визначають вагу та габарити фотомодуля відповідно. 

12) All technical standard test condition. Вказує, при яких умовах освітлення, температури і т.д. було проведено тестування пристоюю і визначено його технічні параметри. До прикладу, значення AM1.5 (коефіцієнт маси повітря) є стандартизованим варіантом для країн європейського, азійського американського регіону з помірними кліматичними умовами. W·m2 визначає оптимальний рівень сонячної інсоляції. Tc – відповідна нормалізована температура в Цельсіях. 

13) Фотомодуль з класом захисту 2 розроблений таким чином, що він не вимагає безпечне підключення до електричного заземлення. До прикладу, пристрої з класом захисту 1 повинні мати шасі для підключення по заземленні. 

Також на етикетці повинні відображатися сертифікати відповідності та інші дані про використання/зберігання/утилізацію пристрою. 

1) Наліпка TÜV SÜD свідчить про те, що панель сертифікована однойменною експертною організацією. Компанія є визнаним світовим лідером у сфері перевірки якості і відповідності обладнання. Проводить безпосереднє тестування і сертифікування різного технічного обладнання, серед яких є і сонячні фотомодулі. Сертифікати компанії вважаються стандартом світового рівня для будь якого продукту. 

2) PV Cycle. Фотомодуль підлягає утилізації і майбутній переробці неприбутковою організацією PV Cycle. Дотримуються основні екологічні вимоги по утилізації. 

3) Знак «CE» означає відповідність європейському стандарту якості. Також це означає, що товар пройшов процедуру оцінки відповідності детективам і відповідає гармонізованим стандартам Європейського Союзу.

4) Даний знак позначає клас захисту. Відображає клас захисту 2. 

5) Знак відображає заборону на утилізацію фотомодулів в місцях, не призначених для цього, або утилізацією компаніями, які не мають права здійснювати дану процедуру. 

Окремим позначенням відображаються рекомендації щодо експлуатації та  необхідні технічні вимоги для коректної роботи пристрою. 

Останніми пунктами виступає відомість про виробника – країна виробник, контактні дані, адреси офісів та виробничих потужностей. Додатково вказується відповідність міжнародним стандартам.

Одним з найважливіших маркувань на сонячній панелі є «Current classification». Уявімо ситуацію. На стрінг планується монтування сонячних панелей одної потужності, але різних моделей. Важливим критерієм є відповідність цих панелей певним класам по силі струму. Їх розділяють на чотири категорії – «1», «2», «3», «4».  Важливо, щоб панелі входили до однієї категорії, адже при монтуванні панелей з різними класами відбуватимуться втрати загальної потужності. Це пояснюється розбіжністю в значеннях сили струму. Як приклад, приналежність до різних класів відображається в таблиці, що нижче.

Отож, ми переглянули усі технічні дані, які були відображені на наліпці з тильної сторони інвертора. Але слід зауважити, що такий тип не є стандартизований, і може відрізнятиме окремими компонентами або ж характеристиками.